Przedszkole jest jednostką podległą Gminy Nieporęt (http://www.nieporet.pl)
Optymistyczne Przedszkole

Motto przedszkola:

Bo odkrywać świat, to nasza wielka sprawa

Bo zdobywać świat, to jest nasz wielki cel

My odkrywcy z Akademii wyruszamy

A więc ruszaj z nami bracie, jeśli chcesz."

Dane teleadresowe

Gminne Przedszkole w Zegrzu Południowym

ul. Rybaki 24, 05-130 Zegrze Południowe
tel./fax (22) 782-21-51
e-mail: gpzp@nieporet.pl
www: http://gpzp.nieporet.pl

Dyrektor - mgr Anna Kołodziej

Inspektorem Ochrony Danych w Gminnym Przedszkolu im. Akademii Małych Odkrywców w Zegrzu Południowym jest Pani Iwona Hećko-Umińska, e-mail: support@inbase.pl


Nawyki żywieniowe

Dlaczego powinniśmy uczyć dzieci prawidłowych nawyków żywieniowych?
W natłoku codziennych obowiązków możesz zapomnieć, że to właśnie dom rodzinny jest miejscem, gdzie Twoje dziecko powinno nauczyć się niezmiernie ważnych dla jego zdrowia - zasad prawidłowego odżywania.
Okres, kiedy dziecko jest jeszcze małe, to najlepszy moment na naukę tego, co powinno jeść i, pić oraz w jakich ilościach. Tylko od nas zależy, czy ta nauka zakończy się sukcesem! Jeżeli będziemy dla nich dobrym przykładem i wzorcem do naśladowania, są bardzo duże szanse na to, że nasz szkrab będzie zdrowy, uśmiechnięty i ciekawy świata.
Dlaczego zdrowe nawyki są tak ważne?
Jak pokazują badania, ponad 60% Polaków przyzwyczajenia z domu rodzinnego przenosi do swojej własnej rodziny, gdy już są dorośli. Powinniśmy dbać o to, by były to tylko zdrowe nawyki.
Bardzo niewielu z nas ma świadomość, że to, co spożywamy przez pierwsze 20 lat życia ma olbrzymi wpływ na zdrowie w wieku późniejszym. Warto więc już od najmłodszych lat zwracać uwagę na dietę dziecka, tak aby uniknąć wielu chorób, jak na przykład próchnicy zębów, nadwagi i otyłości czy problemów z sercem.
Czynniki żywieniowe warunkują w 20 do 40% powstawanie otyłości u dzieci, a więc dla ich zdrowia niezmiernie ważne jest to, co jedzą i co piją. Zdrowe nawyki są gwarancją harmonijnego wzrastania i dojrzewania organizmu, są warunkiem sprawności i wydolności fizycznej, wspomagają efektywną naukę w okresie szkolnym, a przede wszystkim zmniejszają ryzyko chorób powstających na tle żywieniowym. Ale prawidłowe żywienie to nie tylko spożywanie przez dziecko w ciągu dnia 4-5 posiłków, to także właściwy dobór produktów i potraw oraz odpowiednia podaż płynów, w tym wody. Dlatego kontroluj nie tylko to, co zjada, ale też co pije Twoje dziecko. 
Problem jest o tyle poważny, że komórki tłuszczowe, które powstały w okresie dzieciństwa i dojrzewania w wyniku nieprawidłowego odżywiania, znacznie trudniej zlikwidować stosując dietę odchudzającą niż
w przypadku, kiedy otyłość powstała w okresie dojrzałości. Oznacza to, że można zmniejszyć jedynie rozmiar komórek tłuszczowych, jednak nie ich ilość. Trudniej więc pozbyć się nadwagi
i otyłości tym, którzy nabawili się jej w dzieciństwie.
Woda to najzdrowszy płyn dla dziecka!
Dzięki właściwej diecie i dobrej jakości wodzie Twoja pociecha prawidłowo się rozwija
i rośnie zdrowo. Dziecko powinno pić czystą wodę każdego dnia. To w żywieniu dziecka najważniejszy płyn ze względu na jej fizjologiczne działanie. Woda nie zawiera cukru, a tym samym zbędnych kalorii, nie zaburza apetytu ani kształtowania upodobań smakowych
u malucha. Podawajmy ją dziecku
w pierwszej kolejności, zwłaszcza gdy poczuje pragnienie. Niech nasza pociecha pije ją często, małymi łykami. Jest ona dla niego najbardziej naturalnym, a tym samym najzdrowszym płynem. Pamiętajmy o tym!

Statystyka strony

Strona oglądana: 931 razy.

Rejestr zmian

Wytworzył:Anna Kołodziej, data: brak danych r., godz. brak danych
Wprowadził:Agata Tyska, data: 25.10.2016 r., godz. 19.14
Ostatnia aktualizacja:Agata Tyska, data: 25.10.2016 r., godz. 19.14
Rejestr zmian:
CzasAdministratorOpis zmiany
25.10.2016 r., godz. 19.14Agata TyskaDodanie strony

Copyright

© 2010 Gminne Przedszkole w Zegrzu Południowym
Zawartość merytoryczna: Agata Tyska, e-mail: gpzp@nieporet.pl
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl
Serwis uruchomiono 1 marca 2010 r.