Przedszkole jest jednostką podległą Gminy Nieporęt (http://www.nieporet.pl)
Optymistyczne Przedszkole

Motto przedszkola:

Bo odkrywać świat, to nasza wielka sprawa

Bo zdobywać świat, to jest nasz wielki cel

My odkrywcy z Akademii wyruszamy

A więc ruszaj z nami bracie, jeśli chcesz."

Dane teleadresowe

Gminne Przedszkole w Zegrzu Południowym

ul. Rybaki 24, 05-130 Zegrze Południowe
tel./fax (22) 782-21-51
e-mail: gpzp@nieporet.pl
www: http://gpzp.nieporet.pl

Dyrektor - mgr Anna Kołodziej

Inspektorem Ochrony Danych w Gminnym Przedszkolu im. Akademii Małych Odkrywców w Zegrzu Południowym jest Pani Iwona Hećko-Umińska, e-mail: support@inbase.pl


Dzieci dwujęzyczne

Drodzy Rodzice
Przekazujemy Państwu prezent w postaci pakietu –zestawu do nauki języka angielskiego w domu, sfinansowany przez Organ Prowadzący- Urząd Gminy Nieporęt.
Nasza Akademia Małych Odkrywców podobnie jak i pozostałe przedszkola z terenu Gminy Nieporęt zakupiły Program Powszechnej Dwujęzyczności „Dwujęzyczne Dzieci” dla dzieci 3 i 4 - letnich. Ma on na celu wprowadzanie dziecka w świat języka angielskiego równolegle do języka polskiego tak, aby angielski nigdy nie stał się dla niego językiem obcym.
Ten kurs jest z założenia pierwszym etapem na drodze ku dwujęzycznej przyszłości. Adresowany jest przede wszystkim do dzieci w wieku od 0 do 4. roku życia, ale oczywiście mogą korzystać z niego także dzieci starsze, o ile wcześniej nie miały kontaktu z angielskimi używane tam formy językowe nie będą dla nich zbyt proste.
Bohaterami są sympatyczne żuczki i ich melodyjne piosenki. Dzięki nim dziecko poznaje ponad 160 angielskich słów i zwrotów. Seria składa się z 4 książek, kolorowanek, 4 płyt DVD i 4 płyt CD, których dziecko może słuchać od pierwszych chwil życia, tzn. zanim zacznie cokolwiek oglądać.
Kurs zbudowany jest z 4 części. Każda z nich reprezentowana jest przez innego bohatera, który przedstawia inną sferę dziecięcego świata, a co za tym idzie – słownictwo. Zoom, Ring Ring, Splish Splash i Tick Tock to grupa przyjaciół o odmiennych charakterach i zainteresowaniach. Dzięki nim dziecko oswaja się z różnymi sytuacjami przyswajając określone słownictwo, ale także uczy się wielu innych rzeczy jak np. odpowiednich zachowań w różnych okolicznościach.
Kluczową rolę w nauczaniu odgrywają specjalnie skomponowane piosenki. Odpowiednie połączenie tekstu z muzyką ułatwia zapamiętywanie i powtarzanie, pomaga w wykształceniu się odpowiednich nawyków wymowy i zwyczajnie sprawia przyjemność. Piosenki nie są tłumaczone na język polski – znaczenie i sens wynikają z kontekstu animacji, co pozwala na równoległe budowanie kompetencji w obu językach.
Co szczególnie istotne – seria „Baby Beetles” jest tak skonstruowana, że zarówno opiekunowie w placówkach, jak i rodzice w domu nie muszą znać języka angielskiego, aby pomagać dzieciom w procesie edukacji. Co więcej – mogą uczyć się razem z dziećmi.
W przedszkolu dzieci powinny obcować z materiałami audio oraz wideo. Zarówno w sposób czynny – np. poprzez zabawy ruchowe ilustrujące treść piosenki, jak i bierny – słuchanie przy zabawie klockami, rysowaniu, etc. Po pewnym czasie można też spróbować skorzystać z wersji instrumentalnej piosenek i zachęcić dzieci do śpiewania bez pomocy dzieci angielskich. Jeżeli w grupie znajdą się chętni, to oczywiście należy umożliwić im także śpiewanie solo i oczywiście nagrodzić odwagę.
Przygotowaliśmy specjalny podręcznik zawierający cenne porady metodyczne i praktyczne przykłady działań. W domu zaś przede wszystkim zalecamy kontakt z materiałami wideo, co nie znaczy, że dzieci nie powinny bawić się w Baby Beetles z rodzicami również przy płytach audio, albo nucąc piosenki na przykład na spacerach, czy w czasie jazdy samochodem. Rodzice – podobnie jak opiekunowie na zajęciach grupowych – otrzymują wskazówki jak używać materiałów, tzn. proponowane są zarówno wspólne zabawy, jaki i przede wszystkim wspólne oglądanie, czy słuchanie płyt. Częścią pakietu domowego są także uwielbiane przez dzieci kolorowanki.
Materiały przeznaczone do nauki w domu i w instytucji celowo się różnią. Zostały pogrupowane tak, aby wzajemnie się uzupełniały i sprzyjały współpracy miedzy domem a instytucją.
Cały system domowo-placówkowy Baby Beetles wspomagający wychowanie w dwujęzyczności składa się z:
• Zestawu do domu
o Płyty DVD z historyjkami
o Płyty CD z piosenkami
o Książeczki z obrazkami i wskazówkami dla rodziców
o Książeczka do kolorowania
o Plakat do pokoju dziecka
o Karta kontaktu z językiem w domu
W przedszkolu nauczyciele będą również realizować ten program w oparciu o materiały edukacyjne.

Życzymy Państwu miłej zabawy i nauki.
Dyrektor i Nauczyciele

Statystyka strony

Strona oglądana: 2379 razy.

Rejestr zmian

Wytworzył:Anna Kołodziej, data: brak danych r., godz. brak danych
Wprowadził:Agata Tyska, data: 23.10.2016 r., godz. 18.48
Ostatnia aktualizacja:Agata Tyska, data: 24.03.2020 r., godz. 16.58
Rejestr zmian:
CzasAdministratorOpis zmiany
24.03.2020 r., godz. 16.58Agata TyskaEdycja strony
23.10.2016 r., godz. 18.58Agata TyskaZmiana kolejności podlinków
23.10.2016 r., godz. 18.57Agata TyskaEdycja strony
23.10.2016 r., godz. 18.55Agata TyskaZmiana kolejności podlinków
23.10.2016 r., godz. 18.53Agata TyskaZmiana kolejności podlinków
23.10.2016 r., godz. 18.52Agata TyskaZmiana kolejności podlinków
23.10.2016 r., godz. 18.48Agata TyskaDodanie strony

Copyright

© 2010 Gminne Przedszkole w Zegrzu Południowym
Zawartość merytoryczna: Agata Tyska, e-mail: gpzp@nieporet.pl
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl
Serwis uruchomiono 1 marca 2010 r.