Przedszkole jest jednostką podległą Gminy Nieporęt (http://www.nieporet.pl)
Optymistyczne Przedszkole

Motto przedszkola:

Bo odkrywać świat, to nasza wielka sprawa

Bo zdobywać świat, to jest nasz wielki cel

My odkrywcy z Akademii wyruszamy

A więc ruszaj z nami bracie, jeśli chcesz."

Dane teleadresowe

Gminne Przedszkole w Zegrzu Południowym

ul. Rybaki 24, 05-130 Zegrze Południowe
tel./fax (22) 782-21-51
e-mail: gpzp@nieporet.pl
www: http://gpzp.nieporet.pl

Dyrektor - mgr Anna Kołodziej

Inspektorem Ochrony Danych w Gminnym Przedszkolu im. Akademii Małych Odkrywców w Zegrzu Południowym jest Pani Iwona Hećko-Umińska, e-mail: support@inbase.pl


Nasze sukcesy

Nasze sukcesy 2012/2013

W ciągu roku szkolnego dzieci brały udział w konkursach plastycznych, recytatorskich, wokalnych, teatralnych osiągając sukcesy zarówno na etapie przedszkolnym, gminnym, powiatowym jak i ogólnopolskim. Nasza Akademia zorganizowała powiatowy konkurs plastyczny „Magia Świąt Bożego Narodzenia” pod patronatem Wójta Gminy Nieporęt, który cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem- wpłynęło 70 prac z dziewięciu przedszkoli,
Zwycięzcom Wójt Gminy Nieporęt przyznał cenne nagrody.
Zorganizowałyśmy konkurs wewnątrz przedszkolny „Optymistyczny Miś”, który cieszył się wielkim zainteresowaniem. Dzieci wraz z rodzicami wykonały piękne wesołe misie. Pomysłowość i oryginalność zaskoczyła jury. Wszystkie dzieci wraz z misiami wzięły udział w Urodzinach Optymistycznego Misia.
W naszej Akademii zorganizowałyśmy z udziałem Rady Rodziców konkurs Recytatorski,
w którym wzięły udział wszystkie dzieci z grupy Zdobywców i Wynalazców.
Nasze osiągnięcia:
- II miejsce dla Zuzi D. z grupy Poszukiwaczy w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Las domem Zwierząt”,
- II miejsce dla dzieci z grupy Wynalazców w Konkursie Powiatowym „Zdrowie w bajce”
- II miejsce dla dzieci naszego przedszkola w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Cicha noc święta noc”,
- Wyróżnienie dla Wiktora K. z grupy Zdobywców w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Jezus ubogi z Betlejem”
- wyróżnienie dla Anny G. i Norberta D. w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym Niezapominajka,
- wyróżnienie dla Oskara S. w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym na Optymistyczny komiks „Wszystko dobre co się dobrze kończy”,
-wyróżnienia dla trojga dzieci za udział w Gminnym konkursie plastycznym zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną–twórczość J. Tuwima „Lokomotywa”,
Wyróżnienie dla Anny G. i Norberta D. w IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Niezapominajka”,
Dyplom za udział w konkursie literackim „Optymistyczna bajka o odpowiedzialności”,
Dyplom za udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym na „Optymistyczną bombkę”.
Podziękowanie za udział w XII edycji konkursu Misia Haribo „Segregujesz nie marnujesz”
Dzieci z Gminnego Przedszkola w Zegrzu Południowym brały udział w różnorodnych akcjach mających na celu wyrabianie prawidłowych postaw i nawyków prospołecznych. Nasze dzieci wzięły udział min. w akcjach :
„Sprzątanie Świata”, „Zakręcona akcja”, „Cała Polska czyta dzieciom”, „Góra Grosza”, „ Pola Nadziei”, Wielka Orkiestra świątecznej Pomocy, zbiórce baterii i makulatury.
Dzieci uczestniczą w koncertach muzycznych, koncertach muzyki niekonwencjonalnej widowiskach rozrywkowych i teatralnych na terenie naszego przedszkola oraz wyjazdowych wycieczkach i imprezach.
Organizujemy liczne uroczystości z udziałem rodziców, dziadków, zaproszonych gości. W tym roku zorganizowałyśmy następujące uroczystości : Pasowanie na przedszkolaka, Bal karnawałowy, Spotkania z babcią i dziadkiem, Powitanie wiosny, Dzień dziecka , Uroczyste zakończenie roku przedszkolnego.
W ramach realizacji programu „Optymistyczne przedszkole” zorganizowałyśmy dla dzieci wspaniałe kolorowe dni, Święto wesołego piernika, Festiwal czekolady oraz ogólnopolskie święto optymizmu, na których dzieci i pracownicy mieli możliwość wspólnie bawić się, wykonywać różne doświadczenia, odkrywać i poznawać zjawiska przyrody i techniki. Nauczyciele przygotowali przedstawienia dla dzieci( „Rzepka” , „Rozmowy Ptaków”. Nauczyciele zapoznali dzieci z tradycjami obchodzenia świąt i niektórych zwyczajów ludowych oraz zarażali uśmiechem i optymizmem rodziców i mieszkańców Zegrza Południowego.
Dbając o naszych klientów oraz o promocję przedszkola na łamach gazet informujemy opinię publiczną o działalności naszej placówki.
W celu lepszej wspomagania rodziców w wychowaniu wydajemy broszurę „Optymistyczni Rodzice”, aktualizujemy naszą stronę internetową. Zamieszczamy również informacje na stronie internetowej Gminy Nieporęt.
Tradycją naszego przedszkola stał się Dzień Rodziny, który gromadzi dzieci , rodziców, absolwentów przedszkola, zaproszonych gości oraz mieszkańców. Wszyscy mają możliwość skorzystać z wielu atrakcji na świeżym powietrzu, obejrzeć umiejętności dzieci. Jest to doskonała impreza integrująca środowisko. Rodzice , dziadkowie i sympatycy przedszkola wspólnie organizują i sponsorują wiele atrakcji dla dzieci. W tym roku były quady, zamek dmuchany, występ iluzjonisty ,cukrowa wata, gry i zabawy oraz potrawy
z grilla i wiele słodkości dla dzieci i rodziców.
W uroczystości Wigilijnej przeprowadzonej w naszym przedszkolu wzięli udział rodzice, dzieci, zaproszeni goście przedstawiciele Urzędu Gminy Nieporęt- to była niezapomniana uroczystość. Wszyscy uczestniczyli we wspaniałym wieczorze wigilijnym z Jasełkami
w wykonaniu dzieci i rodziców oraz kosztowali smacznych potraw wigilijnych przygotowanych przez rodziców i pracowników przedszkola.
Zorganizowałyśmy aukcję ozdób świątecznych, która cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem wśród rodziców i zaproszonych gości. Z uzyskanych funduszy (1652,25zł.) zakupiono Agressor Audio Led (colorofor ), stroje karnawałowe, materiały dekoracyjne
i papiernicze, wytwornicę baniek.


Nasze sukcesy 2011/2012

Naszemu przedszkolu nadany został ogólnopolski certyfikat „Kubusiowi Przyjaciele Natury” za realizację wielu działań przyrodniczych i ekologicznych.
Nową szatę otrzymała również strona internetowa przedszkola.
Głównym zadaniem naszego przedszkola jest zapewnienie dzieciom poczucia bezpieczeństwa, akceptacji oraz możliwości harmonijnego rozwoju.
Dbamy o rozwijanie zainteresowań i zdolności dzieci oraz pomagamy przezwyciężać trudności w oparciu o programy „ Kubusiowi Przyjaciele Natury" jak i wykorzystując programy własne „Wynalazcy szanują przyrodę”, „Poszukiwacze bliżej przyrody”.

W ciągu roku szkolnego dzieci brały udział w konkursach plastycznych, recytatorskich, wokalnych, teatralnych osiągając sukcesy zarówno na etapie przedszkolnym, gminnym , powiatowym jak i ogólnopolskim. Nasza Akademia zorganizowała powiatowy konkurs plastyczny „Przyjaciele przyrody” pod patronatem Wójta Gminy Nieporęt, który cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem ,a zwycięzcom przyznano cenne nagrody.
Nasze osiągnięcia:
- I miejsce dla dzieci z grupy Zdobywców w Gminnym Konkursie Plastycznym „Przetwory Śmieciory”
- Wyróżnienie Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Jesień lato przegoniła” zorganizowanym przez Miejskie Przedszkole nr 12 w Legionowie
- Dwa równorzędne I miejsca, II miejsce oraz wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Życiodajne słońce”,
- II miejsce w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Cicha noc, święta noc”
- wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Przyjaciele przyrody”
- wyróżnienie w Gminnym Konkursie Recytatorskim „Warszawska Syrenka” ,
III miejsce w IV Gminnym Przeglądzie Grup Teatralnych i Młodzieżowych
i Dziecięcych dzieci z grupy Wynalazców.
Wszystkie dzieci z grupy Wynalazców wzięły udział w przedszkolnych eliminacjach do konkursu „Warszawska Syrenka” , dziewięcioro dzieci zostało zakwalifikowane i wzięło udział w przeglądzie na etapie gminnym .


Rok przedszkolny 2010/2011

Powiatowy konkurs plastyczny zorganizowany przez Gminne Przedszkole "Akademia Małych Odkrywców" w Zegrzu Południowym "Przyjaciele przyrody"

Wyróżnienie otrzymał Ignaś Kopka

Powiatowy konkurs plastyczny zorganizowany przez Samorządowe Przedszkole Nr 1 w Wieliszewie "Życiodajne Słońce".

I miejsce zdobyła Natalia Główczak oraz Wiktoria Jastrzębska
II miejsce otrzymała Nikola Szwoch
Wyróżnienie otrzymał Ignaś Kopka

Gminny konkurs ekologiczny "Przetwory Śmieciory"

I miejsce otrzymały dzieci z grupy Zdobywców.

Konkurs Recytatorski " Warszawska Syrenka".

Wyróżnienie otrzymał Ignaś Kopka.

II miejsce w Powiatowym Konkursie Plastycznym "Cicha noc, święta noc".

Wielki sukces Emilki Zaręby z grupy Zdobywców, która zdobyła II miejsce w Powiatowym Konkursie Plastycznym "Cicha noc, święta noc" zorganizowanym przez Przedszkole nr.7 w Legionowie.
Jest to tym wielki sukces, ponieważ Emilka ma dopiero 4 lata, a proce złożyły wszystkie przedszkola z powiatu legionowskiego.
Jurry doceniło pomysłowość i talent Emilki, która swoją pracę przygotowała pod kierunkiem pani Wioletty Łuczyńskiej.

III miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym „ Jesień lato przegoniła”.

Ogromny sukces Natalii Główczak – III miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym „ Jesień lato przegoniła”
Na konkurs organizowany przez Przedszkole Miejskie Nr. 12 w Legionowie wpłynęło prawie 500 prac z 192 przedszkoli z całej Polski.
Jury doceniło pomysłowość i talent Natalii.
Życzymy jej dalszych sukcesów.


Mamy dwa wyróżnienia w konkursie Chopinowskim

Kolejny sukces młodych odkrywców z Akademii w Zegrzu Południowym. W związku z rokiem Chopinowskim, który uświetnia dwusetną rocznicę urodzin wielkiego kompozytora Fryderyka Chopina. Urząd Gminy Nieporęt zorganizował konkurs plastyczny dla dzieci młodszych (przedszkole , klasa 0) oraz konkurs z wiedzy o Fryderyku Chopinie dla uczniów klas szkoły podstawowej i gimnazjum. Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego i finał konkursu z wiedzy o Fryderyku Chopinie odbył się 18 maja w Szkole Podstawowej w Józefowie. Honorowym gościem tej uroczystości oraz patronatem całego konkursu był Wójt Gminy Nieporęt Sławomir Maciej Mazur.
Celem konkursu było m.in. poznanie życia i twórczości kompozytora, rozbudzenie twórczej inwencji dzieci w sferze działalności plastycznej oraz kształtowanie aktywnej postawy dzieci wobec muzyki poważnej. Nasze przedszkole przystąpiło do konkursu w kategorii plastycznej wzięły w nim udział dzieci z grupy Zdobywców (dzieci 4 letnie) pod kierunkiem p. Wioletty Łępickiej oraz dzieci z grupy Wynalazców (dzieci 5-6 letnie) pod kierunkiem p. Elżbiety Szewc. Prace plastyczne wykonane były różnorodnymi technikami, przy wykorzystaniu zróżnicowanych materiałów. Z pośród wielu prac profesjonalne jury wyodrębniło kilka prac, które zostały wyróżnione w konkursie, wśród nich znalazły się dwie prace dzieci z naszego przedszkola. Praca Kamili Sochacz oraz praca Dagmary Tyskiej. Obydwie dziewczynki otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz upominki ufundowane przez Gminę Nieporęt.
Bardzo się cieszymy i jesteśmy dumni z sukcesów naszych podopiecznych i życzymy im kolejnych w przyszłości.

Mamy III miejsce w IV Gminnym Przeglądzie Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Teatralnych "Błękitny Melonik"

"Podróż śladami Fryderyka Chopina"
Dzieci z grupy Wynalazców zajęły III miejsce w IV Gminnym Przeglądzie Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Teatralnych "Błękitny Melonik".
Dzieci przedstawiły pantomimę pt:" Podróż śladami Fryderyka Chopina".
Piękne stroje, gracja tancerek, profesjonalne, mistrzowskie wykonanie zachwyciło publiczność i jury.
Życzymy dalszych sukcesów naszym małym artystom.

Mamy II i III miejsce w konkursie :)
Udział w Powiatowym Konkursie Plastycznym
„CHRONISZ LAS – CHRONISZ SWOJE ŚRODOWISKO”

- zorganizowanym przez Przedszkole Samorządowe Nr 1 w Wieliszewie przyniósł kolejne sukcesy wychowankom AKADEMII MAŁYCH ODKRYWCÓW.
Celem konkursu było m. in.:
● Poznawanie przyczyn zanieczyszczania środowiska;
● Poznawanie sposobów ochrony przyrody w codziennym życiu;
● Rozwijanie pozytywnej świadomości ekologicznej;
● Kształtowanie proekologicznych zachowań.
Do udziału w konkursie przystąpiły dzieci z grupy POSZUKIWACZY (3-latki) pod kierunkiem p. Wioletty Łuczyńskiej, dzieci z grupy ZDOBYWCÓW (4-latki) pod kierunkiem p. Wioletty Łępickiej oraz dzieci z grupy WYNALAZCÓW pod kierunkiem p. Elżbiety Szewc.
Z prac, które napłynęły została wykonana wystawa, a powołane przez organizatora jury oceniło walory poznawcze oraz artystyczne wytworów dziecięcych i wybrało najpiękniejsze z nich.
Odnieśliśmy podwójny sukces, ponieważ wśród zwycięzców konkursu znalazło się dwoje naszych wychowanków:
Praca plastyczna Gracjana Saksona z grupy Poszukiwaczy wykonana pod kierunkiem p. Wioletty Łuczyńskiej zajęła II miejsce
Praca plastyczna Emilki Zaręby z grupy Zdobywców wykonana pod kierunkiem p. Wioletty Łępickiej zajęła III miejsce.
Rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie dyplomów i nagród nastąpiło 22 kwietnia 2010 roku-
w Dniu Święta Ziemi w Przedszkolu Samorządowym Nr 1 w Wieliszewie.
Pięknie i pomysłowo przygotowane plastycznie prace dzieci pozwoliły zapamiętać wszystkim, że o las trzeba dbać i nie wolno go zaśmiecać.
Jesteśmy dumni z naszych wychowanków i życzymy im w przyszłości kolejnych sukcesów.

mgr Wioletta Łuczyńska
Wytworzył: Wioletta Łuczyńska


Sukces w konkursie
Informujemy, że dziewczynki z grupy Wynalazców zdobyły trzy pierwsze miejsca w konkursie plastycznym organizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Nieporęcie.
Agatka Karpińska – I miejsce
Kamilka Sochacz - II miejsce
Wiktoria Musiał - II miejsce
Julcia Leszczyńska - III miejsce


Konkursy 2008/2009


Listopad 2008

Festiwal Piosenki Ulubionej "Co nam w duszy gra" w Nieporęcie

I miejsce - Mikołaj Bulge
II miejsce - Oliwia Gruchalska
wyróżnienie - Asia Kołakowska

Grudzień 2008

Konkurs plastyczny ogłoszony przez Urząd Gminy w Nieporęcie
Karol Smosarski i Piotr Romanik–prace umieszczone w kalendarzu gminnym

Luty 2009

Gminny konkurs plastyczny pod hasłem "Klęska, powódź czy huragan, straż pożarna ci pomaga"

Weronika Gajc – praca zakwalifikowana do etapu powiatowegoXXXII Konkurs Recytatorski "Warszawska Syrenka". Etap gminny. I miejsce – Mikołaj Bulge
wyróżnienie – Agata Karpińska


Marzec 2009

Konkurs plastyczno- literacki "Zdrowie w bajce" zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Legionowie we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno Epidemiologiczną oraz Niepublicznym Przedszkolem "Przy Lesie" z Legionowa

Julia Leszczyńska wyróżnienie


XXXII Konkurs Recytatorski "Warszawska Syrenka". Etap powiatowy.

II miejsce – Mikołaj Bulge


Maj 2009

Konkurs " Mój latający balon"


Natalia Główczak - wyróżnienie w gminieKonkurs z biblioteki: "Bibliotekaprzyszłości" I-sze miejsce Asia Kołakowska,
II-gie Agatka Karpińska,
Wyróżnienie: Weronika Gajc i Mikołaj Bulge


Przegląd Teatrzyków Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Teatralnych " Błękitny Melonik"
Dzieci z grupy 5 – 6 latków
Trzecie miejsce

Czerwiec 2009

Gminna Olimpiada dla Przedszkolaków
Dzieci z grupy 6 – latków Piotr Romanik zdobył najwięcej punktów w grupie i w gminie.

Konkursy 2009/2010

Grudzień 2009

V Ogólnopolski konkurs plastyczny " Kartka świąteczna" zorganizowanym przez Przedszkole Miejskie nr 12 im. Króla Maciusia w Legionowie.
I miejsce – Agata Karpińska


Luty 2010

Konkurs plastyczny „Inspiracje plastyczne do muzyki F. Chopina”
II miejsce Ignaś Kopka

Statystyka strony

Strona oglądana: 7386 razy.

Rejestr zmian

Wytworzył:Agata Tyska, data: brak danych r., godz. brak danych
Wprowadził:Agata Tyska, data: 24.02.2010 r., godz. 10.37
Ostatnia aktualizacja:Agata Tyska, data: 10.10.2013 r., godz. 19.31
Rejestr zmian:
CzasAdministratorOpis zmiany
10.10.2013 r., godz. 19.31Agata TyskaEdycja strony
10.10.2013 r., godz. 19.30Agata TyskaEdycja strony
10.10.2013 r., godz. 18.55Agata TyskaEdycja strony
19.01.2012 r., godz. 13.39Agata TyskaEdycja strony
20.09.2011 r., godz. 09.53Agata TyskaEdycja strony
20.09.2011 r., godz. 09.52Agata TyskaEdycja strony
20.09.2011 r., godz. 09.45Agata TyskaEdycja strony
16.01.2011 r., godz. 20.01Agata TyskaEdycja strony
16.01.2011 r., godz. 20.01Agata TyskaEdycja strony
10.11.2010 r., godz. 15.35Agata TyskaEdycja strony
10.11.2010 r., godz. 15.34Agata TyskaEdycja strony
20.10.2010 r., godz. 17.08Agata TyskaZmiana kolejności podlinków
13.08.2010 r., godz. 11.12Agata TyskaEdycja strony
13.08.2010 r., godz. 11.07Agata TyskaEdycja strony
13.08.2010 r., godz. 11.05Agata TyskaEdycja strony
30.03.2010 r., godz. 08.08Agata TyskaEdycja strony
02.03.2010 r., godz. 18.07Agata TyskaEdycja strony
02.03.2010 r., godz. 18.04Agata TyskaEdycja strony
02.03.2010 r., godz. 18.04Agata TyskaEdycja strony
02.03.2010 r., godz. 18.03Agata TyskaEdycja strony
02.03.2010 r., godz. 17.58Agata TyskaEdycja strony
02.03.2010 r., godz. 10.52Agata TyskaEdycja strony
02.03.2010 r., godz. 10.41Agata TyskaEdycja strony
02.03.2010 r., godz. 10.39Agata TyskaEdycja strony
02.03.2010 r., godz. 10.34Agata TyskaEdycja strony
02.03.2010 r., godz. 10.32Agata TyskaEdycja strony
02.03.2010 r., godz. 10.30Agata TyskaEdycja strony
02.03.2010 r., godz. 10.26Agata TyskaEdycja strony
02.03.2010 r., godz. 10.25Agata TyskaEdycja strony
02.03.2010 r., godz. 10.25Agata TyskaEdycja strony
02.03.2010 r., godz. 10.24Agata TyskaEdycja strony
24.02.2010 r., godz. 18.49Agata TyskaEdycja strony
24.02.2010 r., godz. 18.47Agata TyskaEdycja strony
24.02.2010 r., godz. 10.37Agata TyskaDodanie strony

Copyright

© 2010 Gminne Przedszkole w Zegrzu Południowym
Zawartość merytoryczna: Agata Tyska, e-mail: gpzp@nieporet.pl
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl
Serwis uruchomiono 1 marca 2010 r.